طراحی سایت
دوشنبه 16 تير 1399.
آخرین اخبار
Super User

Super User

پنج شنبه, 21 -2664 ساعت 11:02

شهرک مسکونی امید - ساخت

بخش مسکونی: 1970 واحد

 

بخش تجاری-مسکونی: 76 واحد تجاری و 160 واحد مسکونی

مجتمع مسکونی شهرک امید به سفارش شرکت توسعه و عمران امید در قالب 12.5 بلوک 6 طبقه شامل 575 واحد مسکونی در سایت های نرگس 1، 2 و 3 برای بهره مندی ساکنان حاشیه نشین در بافت های ناسالم شهری، در دستور کار طراحی و ساخت بوسیله شرکت اساس شهر شرق به صورت مدیریت پیمان قرار گرفت و دیگر واحدها برای ساخت به مشارکت گذاشته شد.

پنج شنبه, 04 شهریور 1395 ساعت 05:36

شهرک مسکونی امید

بخش مسکونی: 1970 واحد

بخش تجاری-مسکونی: 76 واحد تجاری و 160 واحد مسکونی

مجتمع مسکونی شهرک امید به سفارش شرکت توسعه و عمران امید در قالب 12.5 بلوک 6 طبقه شامل 575 واحد مسکونی در سایت های نرگس 1، 2 و 3 برای بهره مندی ساکنان حاشیه نشین در بافت های ناسالم شهری، در دستور کار طراحی و ساخت بوسیله شرکت اساس شهر شرق به صورت مدیریت پیمان قرار گرفت و دیگر واحدها برای ساخت به مشارکت گذاشته شد. آنچه در ادامه مشاهده خواهید کرد نمایی از طراحی مجموعه می باشد که پس از سیر مراحل لازم در بخش طراحی، ارائه و تصویب گردیده است.

در فاز یک طراحی و گزینه اول، طرح ذیل ارائه گردید.

 

 

 

سپس گزینه دوم برای شهرک ارائه شد و با توجه به نظر جمعی، این گزینه تصویب و نقشه های اجرائی فاز 2 در دستور کار قرار گرفت.

 

 

 

سه شنبه, 02 شهریور 1395 ساعت 08:29

باغ بازار سبزوار

مسابقه بزرگ معماری طراحی باغ بازار سبزوار در سال 1390 همزمان با سالروز میلاد حضرت علی (ع) در دانشگاه علم و صنعت تهران برگزار شد. متراژ در نظر گرفته شده برای این پروژه بالغ بر 6810 متر مربع می باشد که یکی از بزرگ ترین پروژه های سبزوار با کاربری باغ بازار را برای شهر سبزوار و مردم خون گرم این شهر به ارمغان می آورد. یکی از نکات مهم در نظر گرفته شده برای این مسابقه، اهمیت معماری بومی و تکیه بر تجاری بودن آن می باشد.

اولین مرحله در انجام این پروژه، مطالعات مبانی نظری باغ ایرانی، بازار ایرانی و تلفیق این دو عنصر مهم با یکدیگر و همچنین مشخص کردن جایگاه این عناصر در شهر سبزوار می باشد. نتایج این مطالعات اولیه در غالب نمودار، دیاگرام و اسکیس هایی برای مجموعه مشخص و تدقیق گردید.

پس از انجام مرحله اول به سراغ مرحله دوم که شناخت بستر طرح می رویم. در این مرحله با مطالعه در مورد شهر سبزوار و سایت در نظر گرفته شده و همچنین بررسی های اقلیمی و زیست محیطی به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرده و در غالب سایت آنالیز و دیاگرام به تصویر کشیده شد.

بعد از انجام مراحل فوق، وارد مرحله طراحی شده و در اولین گام با توجه به ایده های در نظر گرفته شده برای پروژه، شروع به زدن اسکیس های کلیات طرح کردیم.

ایده طراحی پروژه: طراحی این پروژه بر پایه شکل گیری فضاهای باز متنوع (سه حیاط متمایز) بوده و بگونه ای که تکامل فضاهای باز از حیاط بازار شروع شده و بعد از گذر از حیاط تندیس گونه (حیاط فرهنگی) به حیاط کوشک ختم می شود.از دیگر ایده های طراحی پروژه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • تلفیق دو عنصر خطی شبیه به هم از لحاظ هندسی (راسته بازار محور اصلی باغ)
 • تلفیق فضای انتهای باغ (کوشک) با فضای اصلی و خاص پروژه بازار
 • تلفیق گشایش ها (فضاهای استراحتگاهی و آبنما با عنصر چهارسو بازار)
 • نه بازار در غالب باغ ایرانی و نه باغ ایرانی در غالب بازار ایرانی (باغ بازار ایرانی)
 • استفاده از اشکال هندسی منظم و توجه به هندسه باغ ایرانی

سپس وارد فاز اصلی طراحی شده و بعد از بررسی های گوناگون و گزینه های مد نظر، طرح اصلی انتخاب و برای ارائه آماده شد.

 

 

 

پروژه امکان سنجی مجتمع تجاری - اداری صندوق جاویدان سبزوار در سال 1391 با هدف کلی احیاء و باززنده سازی بافت قدیم شهر و تنظیم نظام عملکردی و استفاده صحیح از زمین در سطح شهر سبزوار، مطرح شد. در ابتدا با بررسی محورهای اصلی طرح توسعه و عمران شهر سبزوار اهداف و راهبردهای طرح تدوین و مشخص شد و توجیه پذیری پروژه بر اساس این اطلاعات تدقیق گردید.

اهداف كلي طرح

 • ارتقاء سطح پايداري و انسجام شهر
 • ساختاربخشی و نظام دهی توزیع خدمات در سطح شهر
 • تنظیم نظام عملکردی و استفاده از زمین در سطح شهر
 • ارتقاء بخشی نظام حمل و نقل و ارتباطات در سطح شهر

راهبردهای طرح

 • بهبود و ارتقای خدمات سطح کمی و کیفی مسکن و محیط زندگی ساکنین شهر در نقاط با کیفیت کم
 • توسعه و تقويت صنعت گردشگري و جذب توريست به شهر
 • ارتقاء خدمات به منظور ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی حاشیه شهر
 • ايجاد ساختار و سازمان فضايي منسجم در شهر
 • انسجام فضايي كاربريها در سطح شهر بر اساس نظام تقسیمات کالبدی شهر

پس از انجام مطالعات اولیه، برای بخش دوم، معرفی و تشخیص ویژگی های پیرامونی سایت در بخش های ساختاری شهر در دستور کار قرار گرفت تا پس از مطالعات به این ویژگی ها (دسترسی، عملکردی، فضاهای باز و سبز عمومی) نیز تسلط کامل به موضوع برای تیم مطالعات حاصل شود.

 

با بررسی های انجام شده بیانیه چشم انداز پروژه مشخص گردید.

پس از تمام شدن مراحل فوق به بررسی اصلی ترین و مهم ترین بخش مطالعات یعنی امکان سنجی اقتصادی پروژه پرداخته شد و با در نظر گرفتن 2 گزینه برای سایت و محاسبات دقیق از جمله محاسبات مساحتی، هزینه های ساخت، شهرداری، مشاوره و نظارت و سود حاصل از فروش یا اجاره دفاتر بعد از ساخت، دیاگرام های سود دهی به نسبت مشخصات اجرایی پروژه برای کارفرما مشخص گردید تا در شرایط اقتصادی فعلی، کارفرما با کمترین ریسک در این مقوله به فعالیت خود ادامه دهد و شاهد پروژه ای با ساختار قوی و شرایط فوق العاده باشیم.

 

 

 

دوشنبه, 01 شهریور 1395 ساعت 08:36

باغ گیاه شناسی

باغ گیاهشناسی مشهد با مساحتی در حدود 25 هکتار در بخش جنوب غربی شهر مشهد بین   پایانه مسافربری و فرودگاه شهید هاشمی نژاد واقع شده است. این باغ در میان چندین مسیر شریانی قرار گرفته که در شمار مسیرهای اصلی و حیاتی شهر بوده و نقش بسزایی در سیستم شبکه گذرگاههای شهر دارد.

با توجه به اهمیت ذخایر گیاهی و حفاظت از تنوع زیستی، باغهای گیاهشناسی از آنجا اهمیت پیدا می کنند که گیاه در چرخه اکولوژی پیش نیازی است برای ادامه تنوع زیستی ،که همه موجودات زنده را در بر میگیرد. بخشی از این چرخه جهت رفع نیازهای غذایی ، پوشاک ، دارو ، مصالح ساختمانی و مانند آن مورد استفاده بشر قرار دارد.

 

پنج شنبه, 21 -2664 ساعت 11:02

پیتر آیزنمن

معماری امروز ما باید منعکس کننده شرایت ذهنی و زیستی ما باشد و آنچه که در معماری امروز ما مورد غفلت قرار گرفته بخشی از زندگی ما است (پیتر آیزنمن)

پنج شنبه, 02 فروردين 777 ساعت 10:04

لویی کان

پروژه؛ یعنی شالوده دادن به یک فرم، درون یک نظم (لویی کان)

چهارشنبه, 02 تیر 1395 ساعت 15:35

رم کولهاس

معماری آمیزه‌ای است پرتناقض از توانایی و ناتوانی (رم کولهاس)

پنج شنبه, 02 فروردين 777 ساعت 10:04

عکس شماره 14

پنج شنبه, 02 فروردين 777 ساعت 10:04

عکس شماره 9

صفحه1 از5

ارتباط با اساس شهر

 آدرس : مشهد - بلوار سجاد - خیابان بهارستان - بین بهار 5 و 7 - پ 133 - طبقه دوم ، شرکت اساس شهر شرق

 تلفن : 05137610912  | 05137646517 | 05137646780

  ایمیل : asasshahr@gmail.com | info@asasshahr.ir